Umělý kámen Corian

- - -Materiál Corian, který vyvinula a vyrábí společnost DuPont, je povrchový materiál nabízející designérům velké možnosti. Díky svým vynikajícím vlastnostem nachází uplatnění jak v domácnostech, tak v komerčním prostředí, jako jsou hotely, zdravotnická zařízení, obchody a administrativní centra. Vyrovnaný poměr krásy a kvality přirozeně vede k inovativním návrhům a aplikacím. Cokoliv si představíte, to lze také z materiálu Corian vyrobit. Je k dispozici ve více než stovce barevných odstínů. Corian, jehož certifikovaným zpracovatelem je společnost DUOLIT, s. r. o., má téměř neomezené možnosti zpracování.

Může se řezat, frézovat, brousit či lepit. Při teplotách okolo 160 °C se dá snadno ohýbat nebo tvarovat ve formách. Vyspělou technologií lepení a následným přebroušením se docílí bezspárového spojování. I sebevětší plochy či tělesa tak vypadají, jako by byly vyrobeny z jednoho kusu materiálu. Díky vynikajícím vlastnostem nachází Corian coby umělý kámen široké uplatnění a je stále častěji využíván i architekty – je možné ho neomezeně tvarovat, ale také třeba prosvětlovat. Corian je velmi praktický materiál, neboť je stoprocentně opravitelný.

- - -

Jeho povrch je pevný a celistvý. Není porézní, a tudíž není nasákavý. Všechna voda tak zůstane spolehlivě na povrchu, což zamezuje usazování bakterií a následnému vzniku plísní.

Údržba tohoto materiálu je velmi snadná. Běžné nečistoty, které potřísní pracovní desku nebo dřez, většinou stačí smýt vodou. Jen výjimečně je třeba použít abrazivní přípravky v podobě tekutých písků apod.

- - -

Škrábance a drobné vrypy, které vzniknou jen ojediněle, odstraníme prostým přebroušením a přeleštěním, aniž by tím utrpěl vzhled a celistvost barevné plochy. Použití Nejčastěji je umělý kámen Corian používán k výrobě kuchyňských pracovních desek, dřezů, koupelnových umyvadlových desek, umyvadel, prosvícených desek stolů, barových a recepčních pultů, vybavení zdravotnických zařízení apod. Podobné vlastnosti má i materiál HI-Macs.

Více informací o materiálu Corian vám rádi poskytneme prostřednictvím kontaktního formuláře nebo na telefonním čísle +420 777 340 764.

Co je Corian
Co je Corian
Barvy materiálu Corian
Barvy materiálu Corian
Barvy materiálu Corian pro kuchyňské desky
Barvy materiálu Corian pro kuchyňské desky
Použití a údržba materiálu Corian
Použití a údržba materiálu Corian
Fasádní panely Corian
Fasádní panely Corian
Kolekce dřezů Corian
Kolekce dřezů Corian