Jak vybrat dřez

Při výběru dřezu bychom měli přemýšlet, co od dřezu očekáváte – zda v něm budete mýt nádobí, potom potřebujete větší odkapávací plochu. Pokud budete používat myčku, můžete zvolit dřez menší se skromnější odkapávací plochou. V každém případě je vhodné zvolit dřez spíše prostornější, kde pohodlně naplníte vodou i ty největší hrnce, omyjete zeleninu apod.

Údržba
Z hlediska údržby je dobré zvolit dřez, který je vyroben se shodného materiálu, který byl použit jako pracovní deska. Toto kritérium splní, jako jeden z mála, umělý kámen. Deska s dřezem jsou technologickou cestou spojeny do jediné plochy bez viditelných spár. Zamezíte tak problematickým místům, kam běžně zatéká, ulpívají nečistoty a množí se bakterie.
Zjednodušíte si tak následnou každodenní údržbu. Kromě snadného čištění je umělý kámen velmi odolným materiálem, na rozdíl o plastu či jiných materiálů není snadné jej poškrábat nebo poškodit čistícími prostředky. Pokud by však přeci jen k poškození došlo – není problém tento materiál opravit do původní podoby bez velkých nákladů.

P6273568

Tvar a barva
Tvar dřezu je záležitostí vkusu a představ konkrétních majitelů kuchyně. Vyrábějí se čtvercové, obdélníkové, kulaté, oválné nebo ve tvaru elipsy. Více než tvar je důležitá potřebná odkapávací plocha nebo samotná velikost dřezu.
Dřezy z umělého kamene mají tu výhodu, že si můžete vybrat barvu dřezu nebo kuchyňské pracovní desky – zcela podle vašich představ, neboť jsou vzorníky akrylátového kamene barevně velmi bohaté. Popustíme-li uzdu fantazii, tak je možné vyrobit dřez dvou a více barevný nebo s libovolným ornamentem. Mezi nejoblíbenější patří dřezy z umělého kamene s nerezovým dnem.

Baterie, drtička odpadu, zásobník saponátu…
K dřezu patří i baterie. Jelikož jde o poměrně výrazný prvek v kuchyni, dejte si záležet na tvaru a designu baterie, která by měla korespondovat s celkovým duchem kuchyně. Zvážit můžete i možnost sprchy, která je praktická zejména v případě dvojdřezu.
Kromě baterie může být součástí dřezu i drtička odpadu, která vás zbaví častých zbytků jídel z talířů či ostatního odpadu ulpívajícího na dně dřezu. Stejně máme možnost zvolit i zabudovanou pumpičku se skrytou nádobkou na dávkování mycího prostředku na nádobí.

Pokud vás dřezy z umělého kamene zaujaly a chcete se dozvědět více, kontaktujte nás telefonicky +420 777 340 764 nebo prostřednictvím e-mailu: info@duolit.cz.

Zdroj: duolit


DUOLIT, s. r. o.

Luxusní materiál Pro architekty Různé tvary

kontakty

DUOLIT, s. r. o.
náměstí Míru 432
267 01 Králův Dvůr

Fax: +420 311 662 522

email: info@duolit.cz

Corian, HI-MACS
PETR ČERVENKA – jednatel
GSM: +420 777 340 764
e-mail: petrcervenka@duolit.cz

Kontaktní formulář


Created 2016 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.