Corian

Luxusní kámen Corian vyvinula a vyrábí společnost DuPont. Hovoříme o povrchovém materiálu, nabízejícím designérům téměř neomezené možnosti tvarů. Díky svým vynikajícím vlastnostem nachází uplatnění jak v domácnostech, zakládajících si na kvalitních materiálech a špičkovém provedení opracování, tak v komerčních prostorech, jako jsou hotely, obchody a administrativní centra. Díky svým vlastnostem je Corian vhodný například i do zdravotnických zařízení a podobných provozů, kde jsou na hygienu kladeny ty největší nároky.

Vyrovnaný poměr krásy a kvality přirozeně vede k inovativním návrhům a aplikacím. Cokoliv si představíte, to lze také z materiálu Corian vyrobit. Je k dispozici ve více než stovce barevných odstínů.

Může se řezat, frézovat, brousit či lepit. Při teplotách okolo 160 °C se dá snadno ohýbat nebo tvarovat ve formách. Vyspělou technologií lepení a následným přebroušením se docílí bezspárového spojování. I sebevětší plochy či tělesa tak vypadají, jako by byly vyrobeny z jednoho kusu materiálu. Díky vynikajícím vlastnostem nachází Corian coby umělý kámen široké uplatnění a je stále častěji využíván i architekty – je možné ho neomezeně tvarovat, ale také třeba prosvětlovat. Corian je velmi praktický materiál, neboť je stoprocentně opravitelný.

Jeho povrch je pevný a celistvý. Není porézní, a tudíž není nasákavý. Všechna voda tak zůstane spolehlivě na povrchu, což zamezuje usazování bakterií a vzniku plísní.

Údržba tohoto materiálu je velmi snadná. Běžné nečistoty, které potřísní pracovní desku nebo dřez, většinou stačí smýt vodou. Jen výjimečně je třeba použít abrazivní přípravky v podobě tekutých písků apod.

Škrábance a drobné vrypy, které vzniknou jen ojediněle, odstraníme prostým přebroušením a přeleštěním, aniž by tím utrpěl vzhled a celistvost barevné plochy. Nejčastěji je umělý kámen Corian používán k výrobě kuchyňských pracovních desek, dřezů, koupelnových umyvadlových desek, umyvadel, prosvícených desek stolů, barových a recepčních pultů, vybavení zdravotnických zařízení apod. Podobné vlastnosti má i materiál HI-MACS.

P6273568

BAREVNÁ ŠKÁLA MATERIÁLU CORIAN


DUOLIT, s. r. o.

Luxusní materiál Pro architekty Různé tvary

kontakty

DUOLIT, s. r. o.
náměstí Míru 432
267 01 Králův Dvůr

Fax: +420 311 662 522

email: info@duolit.cz

Corian, HI-MACS
PETR ČERVENKA – jednatel
GSM: +420 777 340 764
e-mail: petrcervenka@duolit.cz

Kontaktní formulář


Created 2016 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.