Umělý kámen

Umělý kámen je označován také jako akrylátový kámen. Jde o masivní homogenní luxusní materiál vyrobený ze směsi přírodních minerálů (70 procent), polymetylmetakrylátu a barviva. Je to jediný materiál tohoto typu, kde je chemická reakce při výrobě tepelně usměrňována, což zaručuje stejnoměrnou strukturu desek v celém průřezu u všech tlouštěk (i u hrubozrnných struktur).

Vysoce moderní technologie zpracování dodává umělému kameni jedinečné vlastnosti:

Díky svým vynikajícím vlastnostem nachází uplatnění jak v domácnostech, zakládajících si na kvalitních materiálech a špičkovém provedení opracování, tak v komerčních prostorech, jako jsou hotely, obchody a administrativní centra. Díky svým vlastnostem je umělý kámen vhodný například i do zdravotnických zařízení a podobných provozů, kde jsou na hygienu kladeny ty největší nároky.

Vyrovnaný poměr krásy a kvality přirozeně vede k inovativním návrhům a aplikacím. Cokoliv si představíte, to lze také z materiálu Corian a HI-MACS vyrobit.

Může se řezat, frézovat, brousit či lepit. Při teplotách okolo 160 °C se dá snadno ohýbat nebo tvarovat ve formách. Vyspělou technologií lepení a následným přebroušením se docílí bezspárového spojování. I sebevětší plochy či tělesa tak vypadají, jako by byly vyrobeny z jednoho kusu materiálu. Díky vynikajícím vlastnostem nachází umělý kámen široké uplatnění a je stále častěji využíván i architekty – je možné ho neomezeně tvarovat, ale také třeba prosvětlovat.

Jeho povrch je pevný a celistvý a 100% opravitelný. Není porézní, a tudíž není nasákavý. Všechna voda tak zůstane spolehlivě na povrchu, což zamezuje usazování bakterií nebo vzniku plísní.

Údržba tohoto materiálu je velmi snadná. Běžné nečistoty, které potřísní pracovní desku nebo dřez, většinou stačí smýt vodou. Jen výjimečně je třeba použít abrazivní přípravky v podobě tekutých písků apod.

Škrábance a drobné vrypy, které vzniknou jen ojediněle, odstraníme prostým přebroušením a přeleštěním, aniž by tím utrpěl vzhled a celistvost barevné plochy. Umělý kámen používán k výrobě kuchyňských pracovních desek, dřezů, koupelnových umyvadlových desek, umyvadel, prosvícených desek stolů, barových a recepčních pultů, vybavení zdravotnických zařízení apod. V nabídce Duolitu jsou světově známé značky Corian, HI-MACS a další – podle aktuální nabídky.  

Umělý kámen je špičkový materiál, dodržíte-li však všechny náročné technologické postupy zpracování. Svěřte svůj návrh vždy specialistům.

Duolit je držitelem řady autorizovaných certifikátů na zpracování umělého kamene těch nejluxusnějších značek. Proto nabízí maximální možnou garanci správného zpracování tohoto materiálu.

Kromě běžných zakázek pro renomovaná kuchyňská studia se může Duolit pochlubit i těmito referencemi: pokladní přepážky na hlavním nádraží v Praze, ostění některých podlaží umělým kamenem v OC Nový Smíchov, jídelní pulty ve Škodě Auto apod.

V Duolitu jsou připraveni splnit i vaše náročné představy, podobně jako je splnili již nespočtu spokojených zákazníků.


DUOLIT, s. r. o.

Luxusní materiál Pro architekty Různé tvary

kontakty

DUOLIT, s. r. o.
náměstí Míru 432
267 01 Králův Dvůr

Fax: +420 311 662 522

email: info@duolit.cz

Corian, HI-MACS
PETR ČERVENKA – jednatel
GSM: +420 777 340 764
e-mail: petrcervenka@duolit.cz

Kontaktní formulář


Created 2016 www.vyroba-stranek.cz - all4U agency s.r.o.