Vychytávky do kuchyně

Máte starší kuchyňskou linku a uvažujete o pořízení nové? Potom jistě přemýšlíte nad typem, který si vyberete. Nyní máte na výběr z nepřeberného množství materiálů a designů. Ať už zvolíte nadčasový design, klasiku, lesklé povrchy nebo styl Provence, můžete svoji stávající či novou kuchyni pozvednout díky detailům nebo použitým luxusním materiálům.

Prostorové uspořádání
Při výběru kuchyňské linky je důležité členění její pracovní plochy, kdy by měla být dodržena určitá posloupnost. Zpravidla je dobré postupovat – ať už zleva, či zprava – v takovém pořadí, kdy je první lednice, vedle níž by se měl nacházet dřez, dále pracovní plocha na zpracování a přípravu pokrmů, sporák a plocha pro servírování. Toto je ukázkový model, kdy je třeba přihlížet ke stávajícím prostorovým možnostem konkrétního interiéru, či návykům dané osoby, která v kuchyni nejčastěji vaří.

P6273496

Aby byla kuchyně výjimečná
Kuchyně je centrální místnost, kde trávíme poměrně značnou část života, a proto nikoho nepřekvapí, že ji chceme mít jak funkční, tak i reprezentativní. Čím ale kuchyni ozvláštnit a povýšit?
Odlišit se můžete neobvyklými detaily v podobě promyšlených vychytávek. Jednou z nich může být výsuvný panel s elektrickými zásuvkami, zajímavě řešený odkapávač a řada dalších drobností. Máte-li odvahu a chuť mít skutečně luxusní kuchyni, potom vám můžeme doporučit použít umělý kámen na pracovní desku – dřez a zadní čelo kuchyně z jednoho kusu materiálu.Umělý kámen: pro a proti
Umělý kámen je velmi oblíbený materiál architektů a designerů – ať už pro svoji tvárnost, luxusní vzhled nebo vysokou mechanickou odolnost. V případě, že zvolíte umělý kámen jako materiál pro tyto účely, je na místě vybírat u značkových výrobců, kterými jsou například Corian nebo Hi-Macs. Tyto značky nabízejí nepřeberné množství barevných variant včetně těch druhů, které lze prosvěcovat, kdy docílíte opět nečekaného a velmi efektního výsledku. Mezi výhody tohoto materiálu patří dlouhá životnost, mechanická odolnost, neomezené tvarové řešení, celistvý povrch bez viditelných či hmatatelných spojů a snadná údržba. Mezi nevýhody patří vyšší pořizovací cena, která je dána složením a náročnou výrobou materiálu samotného.

 -japa-


DUOLIT, s. r. o.

Luxusní materiál Pro architekty Různé tvary

kontakty

DUOLIT, s. r. o.
náměstí Míru 432
267 01 Králův Dvůr

Fax: +420 311 662 522

email: info@duolit.cz

Corian, HI-MACS
PETR ČERVENKA – jednatel
GSM: +420 777 340 764
e-mail: petrcervenka@duolit.cz

Kontaktní formulář


Created 2016 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.