Správný čas na rekonstrukci kuchyně

Nyní je ten správný čas na rekonstrukce interiérů – nejčastěji kuchyní, jež tvoří srdce každé domácnosti. S létem odstartovala nejen sezóna dovolených a výletů, ale i rekonstrukcí interiérů, na které jinak není čas. Srdcem každého domu či bytu je bezesporu kuchyně, kde trávíme nejvíce času a kde se všichni setkáváme při přípravě jídel nebo jejich konzumaci. Právě proto bychom měli - před rekonstrukcí tohoto prostoru - věnovat větší úsilí již samotnému plánování.

Nejdůležitější je strategické rozplánování dispozičního řešení, které by mělo logicky navazovat na posloupnost technologických postupů při vaření.

Příklad: na lednici by měl navazovat dřez, na který by měla navazovat pracovní plocha pro přípravu pokrmů, dále varná deska a následně plocha pro servírování hotových jídel.

Dodržení tohoto jednoduchého pravidla vám v budoucnu ušetří mnoho času a zmatků při vaření.

Kuchyňská linka by měla být vyrobena z kvalitních, avšak praktických a odolných materiálů. Jedním takovým je umělý kámen, který vás překvapí exkluzivním vzhledem. Hovoříme o celistvém materiálu, který je v kuchyni nejčastěji používán coby pracovní deska, již je možné vyrobit zcela beze spár.

Z takového umělého kamene, jenž je k dodání v nepřeberné škále barevných variant, je možné vyrobit kuchyňskou pracovní desku, dřez či zádovou část kuchyně - a to bez viditelných spojů.

Vznikne tak pracovní místo, které se skvěle udržuje a kde se neusazují žádné nečistoty a nemnoží bakterie.

Kromě výjimečného vzhledu je umělý kámen i velmi praktický, neboť je vysoce odolný. Málokdy ho poškrábete nebo jinak poškodíte - a pokud ano, není žádný problém jej následně opravit do původního vzhledu. I proto jsou z tohoto materiálu vyráběny barové či recepční pulty, kavárenské stolky nebo jiné prvky nábytku.

V České republice jsou nejvíce poptávány značky Corian a nebo Hi-Macs. Kromě výrobce samotné suroviny je velmi důležité zvolit také správného – nejlépe certifikovaného – zpracovatele umělého kamene.

Jedním takovým je společnost Duolit, jež se zpracováním umělého kamene a výrobou kuchyňských linek zabývá již řadu let.


DUOLIT, s. r. o.

Luxusní materiál Pro architekty Různé tvary

kontakty

DUOLIT, s. r. o.
náměstí Míru 432
267 01 Králův Dvůr

Fax: +420 311 662 522

email: info@duolit.cz

Corian, HI-MACS
PETR ČERVENKA – jednatel
GSM: +420 777 340 764
e-mail: petrcervenka@duolit.cz

Kontaktní formulář


Created 2016 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.